La Galeria Senso Un Martie la feminin

Deschide videoclipul

Marti, 9 martie 2021, la Galeria Senso s-a deschis expozitia "Un Martie la feminin" ale carei protagoniste sunt 17 dintre cele mai valoroase artiste ilustratoare din tara.

Expozitia este una cu vanzare si cuprinde ilustratii, obiecte decorative, bijuterii handmade si de autor, toate create de aceste artiste.

 

Iata care sunt artistele care isi expun creatiile la Galeria SENSO: 

 

Andreia Morar (@andreiasgrid), Alexandra Hochreiter (@alexandra_hochreiter), Diana Grigore (@daia_dianagrigore), Diana Barbu (@dianabarbu.illustration), Raluca Tinca (@ralucatinca), Raluca Bararu (@ralucabararu), Alina Chis (@rue.atelier), Irina Constantin (@lelemadethis), Neacsa Ana Maria (@ananeacsa7), Maria Tabarcea (@artabarcea), Cornelia Popa (@lowcostunicorns), Iulia Lazarean (@jules.creates), Elena Tara (@tzara.illo), Oana Popescu (@iunapine), Ana Andronic (@bbuzu), Ana Maria Rusnac (@delicate_boutique), Andra Lupu (@andra_lupu_jewelry), Alina Bancila (@alinabancila), Maria Filipescu (@mariafilipescu) si Raluca Buzura (@ralucabuzura).

 

Expozitia ”Un Martie la feminin” este deschisa pana pe 31 martie 2021.

 

Acest eveniment este sustinut de FILDAS Art si Catena Grup prin Programul CATENA pentru ARTA.

 

Galeria SENSO este situata pe Calea Victoriei nr. 12C (colt cu strada Lipscani), parter si etajul 1.

 

Programul de vizitare a Galeriei SENSO:  marti – duminica, orele 12.00 – 19.00, cu respectarea masurilor si regulilor de acces impuse de autoritati in contextul pandemiei COVID-19.


Acest material va este oferit de Programul Catena pentru Arta.
Realizator: Bogdana Contras



Cuvinte cheie
Expozitia Un Martie la feminin la Galeria Senso, ilustratii, obiecte decorative, bijuterii handmade si de autor, artiste, farmacia Catena

Comentarii

Nume
Comentariu
Sunt de acord cu politica de confidentialitate. Utilizam datele tale in scopul corespondentei. Pentru a citi mai multe informatii apasa aici.